Skialp Julierpass: Coluonas (2960) Freeride

02.12.2019
skialp-julierpass-coluonas-2960-freeride

Švajčiarsky Julierpass (2284m.) a jeho okolie ponúka nepreberné možnosti na skialp pre všetky kategórie šlapačov. V tomto článku sa pozrieme bližšie opäť na Piz Coluonas vypínajúci sa priamo nad cestou a hospicom. Na vrchol vedie pekná a členitá normálka ktorou sa najčastejšie vystupuje hore a aj lyžuje naspäť. V dobrých podmienkach sa dá vyšlapať s lyžami až na vrchol. Koncom marca roku 2019 sa nám konečne podarilo z vrcholu zlyžovať aj inou variantou ako normálkou. 

takto_to_vyzerá_od_auta

Rozložitý masív Coluonasu totiž ponúka aj ďalšie varianty zjazdov na severných úbočiach. Podmienky sme mali výborné. V našom zjazde už boli stopy a tak sme neváhali a bezpečne sme sa vydali objavovať zákutia steny. Snehu bolo dosť a v strmých zúženiach už to bolo dosť rozjazdené čo svedčí o obľúbenosti tohto smeru. Sever rovnako nesklamal a aj keď od posledného sneženia prešlo pár dní užili sme si aj nejaký ten prašan.

práca_s_archívom_a_zjazd_z_Coluonasu_z_protisvahu

Kým výstup na vrchol prebiehal z opačnej strany tak zjazdom sme uzatvorili okruh a prišli priamo ku autu. Parádna túra v členitom teréne ktorá má čo ponúknuť. Vzdialenosťou alebo prevýšením ale zas nie až tak náročná a tak sme ju využili ako možnosť spraviť niečo cenné a pred plánovanou zajtrajšou celodennou túrou sa až tak moc nezničiť...

v_podmienke..._;)

prevýšenie cca 800v.m. čas 4 hod.

 

Viac o celej oblasti už nájdete v ďalších článkoch z Julierpassu, odkliky dole...

Martin Bartoň

 

Fotky Skialp Julierpass: Coluonas (2960) Freeride

Súvisiace články:

Diskusia

RE: Skialp Julierpass: Coluonas (2960) Freeride
sherpa 02.12.2019
co to za vezicka ako ul z vcielky maje na posl. fotke? to je vyhliadkova vsesmerova?

RE: Skialp Julierpass: Coluonas (2960) Freeride
Martin 05.12.2019
vyhliadková veža obklopená horami, nie nebol som ešte na nej, z kopcov dokola je lepší výhľad, žeby sa tam bol niekto od nás inšpirovať? ;)

RE: Skialp Julierpass: Coluonas (2960) Freeride
sherpa 06.12.2019
Martin, ta Strbskoplesova atrapa je jednoznacne odkukana zo Svajciarska, pretoze pouziva ich stavebnicovu architekturu GEOMAG {https://www.geomagworld.com/en/classic/color}. lenze ako to uz na SVK byva, vsetko sa trosku inac zvrtlo, a preto je ta veza skrutena a este aj naklonena {taky taliansky mafiansky styl a la Pisa & fusilli}.

TOP Partneri

https://www.sloger.sk Eshop davorin.sk www.adamsport.eu Eshop davorin.sk JM SPORT Adam Sport - Kreuzspitze GT

Podpor Vetroplacha

Fórum

Odporúčame vidieť

Partneri